AV 2019 & Het woord van de Voorzitter

Eerst en vooral, aan het begin van het jaar, wil ik u namens de Raad van Bestuur van onze Beroepsvereniging, een gelukkig nieuwjaar 2019 toewensen; vrede en geluk voor u en al uw dierbaren …

Een nieuw jaar betekent ook voor onze vereniging de balans opmaken van het afgesloten jaar tijdens onze gebruikelijke Algemene Vergadering van midden februari. Deze keer zullen we te gast zijn in een site nog ouder dan de VBBJPP zelf, dat in 2018 zijn 125-jarig vierde. Wij maken een afspraak in het beroemde museum Autoworld, aan het Jubelpark te Brussel.

Bij nader inzien is onze vereniging, maar vooral het beroep die zij vertegenwoordigt, de journalistiek, bijna gelijktijdig geboren met de auto. In de loop van de decennia zijn beide blijven evolueren, een weerspiegeling van de wereld voor de één, een fantastische tool om te ontdekken voor de ander.

Maar de vergelijking is nog niet ten einde, want de auto van de toekomst zal nooit lijken op deze tentoongesteld in Autoworld, terwijl de journalistiek vandaag – periodiek of niet – al niets meer te maken heeft met deze van onze voorgangers.

Eén ding is zeker; beide zullen nooit verdwijnen. De burger zal altijd dezelfde nood hebben om te leren en de wereld om ons heen te begrijpen. De behoefte aan mobiliteit groeit, zelfs als de middelen fundamenteel anders worden in de loop der jaren.

Jean-Pierre ALVIN
Président  AJPBE

ALLEEN DE LEDEN DIE HUN LIDGELD VEREFFEND HEBBEN, MOGEN AAN DE ALGEMENE VERGADERING DEELNEMEN. cf Agenda

This entry was posted in Non classé. Bookmark the permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *